Jom Join Cikgu Shaza


Tajaan Bersama

Wednesday, December 29, 2010

SIXTH SENSE- Menyesal

LIRIK : SIXTH SENSE- Menyesal (OST ASMARA)





Tak pernah ku fahami ertimu padaku
Tak pernah ku mengerti hadirmu untukku
Rasa yang pernah kau bagi
Cinta yang telah kau beri

Setelah ku terjatuh baru ku sedari
Betapa kau kekasih hingga hujung hati
Rasa yang setia menanti
Cinta yang tak akan pergi

Menyesal ku akui tak terima cintamu
Dan kini engkau pergi meninggalkan hidupku
Terlambat ku akui berertinya dirimu
Kerna hanya dirimu sambut cinta
Penawar peritku

Hanya dirimu
Tulus cintaku

Menyesal ku akui tak terima cintamu
Dan kini engkau pergi meninggalkan hidupku
Menyesal ku akui tak terima cintamu
Dan kini engkau pergi meninggalkan hidupku

Terlambat ku akui berertinya dirimu
Kerna hanya dirimu
Sanggup cinta penawar peritku
Sanggup cinta pengusap tangisku

DOWNLOAD MP3 - MENYESAL

Read more >>

SUKATAN PELAJARAN MATEMATIK KBSM

SUKATAN PELAJARAN MATEMATIK KBSM

Bagi guru matematik KBSM, anda download sukatan pelajaran dan Huraian Sukatan Pelajaran dibawah sebagai persediaan mengajar anda....


Sumber: Pusat Perkembangan Kurikulum KPM

Read more >>

SUKATAN PELAJARAN MATEMATIK TAMBAHAN @ ADDITIONAL MATHEMATICS

SUKATAN PELAJARAN MATEMATIK TAMBAHAN

Kepada guru-guru yang mengajar Matematik Tambahan, anda boleh muaturun Sukatan Pelajaran dan Huraian Sukatan Pelajaran Matematik Tambahan Tingkatan 4 dan Tingkatan 5...


Read more >>

Sunday, December 19, 2010

TAKWIM PERSEKOLAHAN 2011

Takwim Sekolah 2011

Kalendar Persekolahan Tahun 2011

Kumpulan A
PenggalCuti dan Hari PersekolahanMulaAkhirHari
IHari Persekolahan02.01.201131.01.201122
Hari Persekolahan01.02.201128.02.201120
Hari Persekolahan01.03.201110.03.20118
Cuti Pertengahan Penggal11.03.201119.03.20119
Hari Persekolahan20.03.201131.03.201110
Hari Persekolahan01.04.201130.04.201120
Hari Persekolahan01.05.201126.05.201120
Cuti Pertengahan Tahun27.05.201111.06.201116
IIHari Persekolahan12.06.201130.06.201115
Hari Persekolahan01.07.201131.07.201121
Hari Persekolahan01.08.201125.08.201119
Cuti Pertengahan Penggal ke II26.08.201103.09.20119
Hari Persekolahan04.09.201130.09.201120
Hari Persekolahan01.10.201131.10.201122
Hari Persekolahan01.11.201117.11.201113
Cuti Akhir Tahun18.11.201131.12.201144
Jumlah288
Jumlah Hari Persekolahan Termasuk Cuti Am210
Jumlah Hari Cuti Penggal78

Kumpulan B
PenggalCuti dan Hari PersekolahanMulaAkhirHari
IHari Persekolahan03.01.201131.01.201121
Hari Persekolahan01.02.201128.02.201120
Hari Persekolahan01.03.201111.03.20119
Cuti Pertengahan Penggal12.03.201120.03.20119
Hari Persekolahan21.03.201131.03.20119
Hari Persekolahan01.04.201130.04.201121
Hari Persekolahan01.05.201127.05.201120
Cuti Pertengahan Tahun28.05.201112.06.201116
IIHari Persekolahan13.06.201130.06.201114
Hari Persekolahan01.07.201131.07.201121
Hari Persekolahan01.08.201126.08.201120
Cuti Pertengahan Penggal ke II27.08.201104.09.20119
Hari Persekolahan05.09.201130.09.201120
Hari Persekolahan01.10.201131.10.201121
Hari Persekolahan01.11.201118.11.201114
Cuti Akhir Tahun19.11.201101.01.201244
Jumlah288
Jumlah Hari Persekolahan Termasuk Cuti Am210
Jumlah Hari Cuti Penggal78


Kumpulan AKumpulan B
  • Kedah
  • Kelantan
  • Terengganu
  • Perlis
  • Pulau Pinang
  • Perak
  • Selangor
  • Negeri Sembilan
  • Melaka
  • Johor
  • Pahang
  • Sabah
  • Sarawak
  • Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur
  • Wilayah Persekutuan Labuan
  • Wilayah Persekutuan Putrajaya

SUMBER: PORTAL RASMI KEMENTERIAN PELAJARAN MALAYSIA


Read more >>

Friday, December 17, 2010

KEPUTUSAN PMR 2010

Keputusan PMR diumum 23 Disember

KUALA LUMPUR 15 Dis. - Keputusan Penilaian Menengah Rendah (PMR) 2010 akan diumumkan pada 23 Disember ini.

Kementerian Pelajaran dalam satu kenyataan di sini hari ini memberitahu analisis keputusan PMR akan diumumkan pada hari itu di pejabat kementerian di Putrajaya.

Keputusan akan dikeluarkan di sekolah masing-masing pada hari yang sama mulai pukul 10 pagi manakala calon persendirian pula akan mendapat keputusan mereka melalui pos yang akan dihantar oleh Jabatan Pelajaran Negeri.

Sejumlah 479,675 orang calon telah mendaftar untuk menduduki peperiksaan tersebut pada tahun ini dan daripada jumlah itu, seramai 446,896 orang calon adalah daripada sekolah kerajaan. - BERNAMA.

Sumber: Utusan Malaysia 15/12/2010

Read more >>

Wednesday, December 15, 2010

TONGGAK DUA BELAS

TONGGAK DUA BELAS adalah hasil cetusan idea Tan Sri Ahmad Sarji Abdul Hamid, bekas Ketua Setiausaha Negara pada 2 Mac 1992 bertujuan menanam tabiat dan amalan yang baik dalam semua aspek kehidupan secara fizikal, kognitif dan kerohanian dikalangan penjawat awam.

Tonggak bermaksud asas, dasar, panduan dan pokok kepercayaan yang menjadi asas sesuatu tindakan. Tumpuan utama setiap tonggak adalah individu.Tonggak dua belas menekankan kepada aspek-aspek peribadi seseorang.

Tonggak Dua Belas menggariskan dua belas peringatan bagi mewujudkan nilai-nilai murni.
1. Menghargai Masa (The Value of Time)
2. Ketekunan Membawa Kejayaan (The Success of Perseverance)
3. Keseronokan Bekerja (The Pleasure of Working)
4. Kemuliaan Kesederhanaan (The Dignity of Simplicity)
5. Ketinggian Peribadi (Towering Personality)
6. Kekuatan Sifat Baik Hati (The Power of Kindness)
7. Pengaruh Teladan (The Influence of Examples)
8. Kewajipan Menjalankan Tugas (The Obligation of Duty)
9. Kebijaksanaan Berhemat (The Wisdom of Economy)
10. Keutamaan Kesabaran (The Virtue of Patience)
11. Peningkatan Bakat (The Improvement of Talent)
12. Nikmat Mencipta (The Joy of Originating)

Read more >>